A már szokásos év motorja szavazáson a BMW ismét remekelt, 4 kategóriában is bajor motornak ítélték a legjobb címet.

Kis képekben minden kategóriához beillesztem a többi helyezettet, hogy látszódjanak a vetélytársak és a pontszámok is. A kategóriák kizárólag köbcenti szerint vannak elkülönítve, a dízel és benzines erőforrások együtt versenyeznek, nem a nyers erő a döntő szempont.

Az 1,4-1,8 kategóriában a BMW 1,6-os benzines turbója lett az első, ezt a Mini modellekbe építik.

Rögtön a következő kategória az 1,8-2 literig, ahol a 23d (N47S) jelzésű 2 literes dupla turbós dízel nyert.

A 2,5-3 literes kategóriában született a következő BMW siker. A 35i (N54/55) jelzésű 3 literes turbós benzines ismét győzött.

A 3-4 literes kategória ismét bajor sikert hozott, az M3-as 4 literes V8-asa (S65) lett a toronymagas első.

Csak így tovább, még ilyen remek erőforrásokat!